SLAVONICKO            CZ

Partnerské weby
Luteránská modlitebna - Horní náměstí 517 Bejčkův mlýn Hotel U Růže Slavonice Zámek Dobrohoř Česká Kanada - Kněžíčkovic Ateliér - originální ruční výrobky Ubytování Česká Kanada - Stálkov U Boba
Aktualizace kalendáře akcí
Přidáno: 16. září 2020
Vzhledem k pandemické situaci a k nejistotě konání akcí zapsaných v našem kalendáři, budou jednotlivé akce zveřejněny až po potvrzení konání. Předcházíme tak možným komplikacím. Stejně tak v případě zrušení, budou okamžitě smazány.
Slavonice TV zprávy srpen
Přidáno: 2. září 2020
Letošní Jarmark je zrušen
Přidáno: 31. srpna 2020
Zastupitelstvo Města Slavonice rozhodlo o zrušení letošního Jarmarku, který se měl konat 19.9.2020.
Slavonice TV zprávy červenec
Přidáno: 2. srpna 2020
Pozor na příjezdu od Nové Bystřice
Přidáno: 4. července 2020
Letní turistická sezona se ve Slavonicích ponese v duchu výstavby kruhové křižovatky a rekonstrukce mostu na jedné z hlavních silnic. Proto upozorňujeme přijíždějící od Nové Bystřice do Slavonic, aby důsledně respektovali dopravní značení, protože opravdu není možnost "nějak projet". Přijedete maximálně na čerpací stanici, kde se budete muset otočit a jet zpět. Navíc si zbytečně počkáte na semaforech, protože průjezd křižovatkou je pouze jednosměrný. Možná se jako lepší varianta jeví cesta z Jindřichova Hradce přes Kunžak a Český Rudolec. Čerpací stanice Benzina je však otevřena.
Slavonice TV zprávy - červen
Přidáno: 1. července 2020
Slavonice TV zprávy - květen
Přidáno: 2. června 2020
Rušení akcí
Přidáno: 23. května 2020
Vážení návštěvníci Slavonicka,
bohužel vás musíme upozornit, že některé významné akce se v letošním roce ruší. Jako příklad můžeme uvést filmový festival Slavonice fest nebo Přepadení řopíků. Vždy, když se dozvíme o zrušení události, vymažeme ji i z našeho kalendáře akcí, čímž je tedy aktualizován. Proto berte prosím kalendář s rezervou a skutečnost si raději ještě ověřte u organizátorů nebo pořadatelů.
Děkujeme za pochopení.
Slavonické TV zprávy - duben
Přidáno: 2. května 2020
Tip na výlet
Přidáno: 22. dubna 2020
Tip na výlet - otevřít fotogaleriiPro všechny, kteří mají možnost se toulat přírodou České Kanady a Slavonicka, máme tip na návštěvní přírodní cíl. Míst k návštěvě je opravdu mnoho a jedním z nich je i rozhledna u Jakuba. Otevřeno má každý den. Otevírací dobu areálu a kiosku s občerstvením najdete na fotografii.
Slavonice TV zprávy březen
Přidáno: 31. března 2020
Slavonice TV zprávy - únor
Přidáno: 27. února 2020
Slavonice TV zprávy - leden
Přidáno: 5. února 2020
Výhradní prodej kávy Catto Caffe
Přidáno: 11. ledna 2020
Výhradní prodej kávy Catto Caffe - otevřít fotogaleriiNávštěvníkům Slavonicka, ale i dalším zájemcům oznamujeme, že jsme rozšířili své služby. Jako výhradní dovozce prodáváme výtečnou kávu z rodinné italské pražírny Catto Caffe s více jak sedmdesátiletou tradicí. V současné době jsou k dispozici pouze tři druhy kvalitních směsí africké a jihoamerické arabiky s vysoce kvalitní indickou robustou Kaapi royale. Zrnkovou kávu v kilovém balení nebo "nespresso" kapslích můžete zakoupit v domě U Giordanů nebo na dobírku. Nabízíme také zásobování vaší provozovny za zajímavé ceny. Připravujeme i e-shop, kde kromě kávy bude k dostání i italské víno z vinařství Amadio (Benátská oblast). Veškeré dotazy rádi zodpovíme.
Slavonice TV zprávy listopad - prosinec
Přidáno: 29. prosince 2019
Večerní prohlídka domu u Giordanů
Přidáno: 9. prosince 2019
Večerní prohlídka domu u Giordanů - otevřít fotogaleriiPokud budete trávit vánoční čas ve Slavonicích, jistě vám přijde vhod trochu té historie a zamyslení se. Navštivte večerní prohlídku domu u Giodranů s bývalou luteránskou modlitebnou na Horním náměstí 517. Poprvé v historii se komentovaná prohlídka uskuteční v podvečerních hodinách. A to nebude vše. Každý návštěvník může při procházce domem ochutnat italské víno, které je v rámci prohlídky v ceně. Jako vstupenku obdržíte pohlednici domu dle svého výběru ze sedmi variant. Začátek je v 17:00 na Horním náměstí před domem, vstupné 100 korun. Webové stránky domu zde
Aktualizování kalendáře akcí
Přidáno: 18. listopadu 2019
Dnešním dnem byl aktualizován kalendář akcí na první polovinu roku 2020. Kalendář je postupně doplňován tak, abyste nepropásli žádnou z připravovaných akcí v našem regionu.
Slavonice TV zprávy září-říjen
Přidáno: 18. listopadu 2019
Zahájení prodeje na sezonu 2020
Přidáno: 8. října 2019
Zahájení prodeje na sezonu 2020 - otevřít fotogaleriiDnešním dnem jsme zahájili prodej hotelových pobytů v Caorle (It.) pro rok 2020. Cena se stále ještě pro týdenní pobyt s polopenzí a dopravou nepřehoupne i v nejexponovanějších termínech přes 9.900,- korun za osobu.
Prodej apartmánů bude zahájen až koncem letošního roku. I o tom vás budeme včas informovat. Distribuci katalogů pro následující sezonu očekáváme v první polovině ledna 2020.
Slavonice TV - červenec-srpen 2019
Přidáno: 5. září 2019
Výluka na trati Telč - Dačice - Slavonice
Přidáno: 2. září 2019
Ve dnech 2.9. - 25.10.2019 je výluka na trati Telč - Dačice - Slavonice. Vlakový spoj je nahrazen autobusovou dopravou. Úpravu si můžete prohlédnout zde
XXX. Slavonický jarmark
Přidáno: 19. srpna 2019
V sobotu 21. září se uskuteční jubilejní ročník výročního trhu v novodobé historii Slavonic. Po loňském roce, kdy se osvědčili změny v organizaci, se uskuteční plnohodnotný program na dvou pódiích. Každé se nachází na jednom z náměstích. Program viz níže:

náměstí Míru:
9:45 Babouci (nejstarší jihočeská dechovka)
12:00 Slack line show (originální adrenalinové vystoupení)
12:30 Historický průvod a ceremonie (Slavonice v renesanci - historická hudba, tanec, šermíři)
13:30 Sebranka Jazz Orchestra (jazzová kapela z Dačic)
14:30 Trick line show (další dávka adrenalinu při uměleckosportovním vystoupení)
15:00 Alioquin (renesanční hudba)
15:30 Létající rabín (klezmer music)
17:00 YO YO Band

Horní náměstí:
10:00 Včelí medvídci zpívají (pohádka v podání divadla Věž)
11:00 obrázky z historie (renesanční tance a hudba)
12:00 Bedrník (jihočeská dudácká kapela)
13:00 Jak Uhlíř Skoumal Svěrák
14:00 Patrola (country)
15:00 Annabelle Fárová
16:00 Fakír Dragon

Po celý den vepřové hody v hasičárně, k poslechu i tanci hrají Kalíšci.

21:00 Jarmark Party 2019 - skupina Kalybr a DJ Zavik, velký sál kulturního domu. tučný texttučný text
Slavonice TV - červen 2019
Přidáno: 1. července 2019
Přivítání prázdnin
Přidáno: 25. června 2019
Přivítání prázdnin - otevřít fotogaleriiPrázdniny se blížííííí!!!! Přijeďte si užít jejich začátek na slavonické náměstí. V pátek od 18:00 je zahájí kapela Platonic, aby po setmění byl promítnut "prázdninový snímek" AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ! Bližší informace na plakátu. Tak v pátek nashledanou.
Slavnosti trojmezí a Vivat Varhany
Přidáno: 23. června 2019
Slavnosti trojmezí a Vivat Varhany - otevřít fotogaleriiChystáte se do Slavonic na začátku července? Určitě si nenechte ujít program dvou festivalů. Jedním je rodinný festival Slavnosti trojmezí a tím druhým varhanní festival, který probíhá první tři červencové soboty na různých třech místech Slavonic a okolí. Vystupují na něm významní evropští varhaníci. Vřele doporučujeme. Další podrobnosti získáte v našem kalendáři akcí. Nezapomeňte však ani na další kulturní a společenské akce.
Kam v červnu na Slavonicku?
Přidáno: 29. května 2019
Kam v červnu na Slavonicku? - otevřít fotogaleriiPokud se ocitnete na Slavonicku v předprázdninových dnech, věřte, že je lepší si zjistit informace předem. Od 1.6. má každý den otevřeno Rozhledna a lesopark U Jakuba v době 10-18. Dům U Giordanů s luteránskou modlitebnou a výstavou fotografií je k dispozici po víkendy vždy v 11 a 15 hodin nebo po dohodě. Slavonickou věž navštívíte denně mezi 10:00 a 15:00 v sobotu do 17:00. V případě špatného počasí je zavřena a možná domluva po telefonu. Slavonické podzemí pravděpodobně jen v sobotu do 13:00. Válečné opevnění je k dispozici pouze o víkendu. Velká akvária s rybami můžete navštívit až od 21. června. Další aktivity ve Slavonicích a okolí přidáme po zjištění.
Nejbližší LPG na Slavonicku
Přidáno: 2. července 2017
Nejbližší LPG na Slavonicku - otevřít fotogaleriiPokud míříte do našeho regionu, vězte, že nejbližší tankování LPG do vašeho vozu je v Dačicích v uhelnách skladech (směr Telč na výjezdu) Otevřeno je ve všední dny 7.00 - 16.00, v sobotu 8.00 - 12.00. Mimo tyto hodiny je možné natankovat v případě, že je na pracovišti někdo přítomen, což bývá velice často.
Vyhlídkové lety balónem
Přidáno: 16. dubna 2017
Vyhlídkové lety balónem - otevřít fotogaleriiAgentura Slavonicko ve spolupráci s Promo-Air s.r.o. nabízí lety balonem se startem ve Slavonicích. Krom Slavonic je možné startovat i v jiných oficiálních místech republiky. Letenka je vhodná i jako vánoční nebo jiný dárek. Dárkový poukaz předáme po zakoupení letenky. Termíny pro let budou u privátních letů domluveny s dostatečným předstihem a let se koná pouze za příhodného počasí. V případě, že počasí nebude vhodné, bude oznámen náhradní termín. Ostatní lety je potřeba zarezervovat dle vypsaných termínů. Jedná se o hodinový let s návratem do místa startu. Cena je 3300,- Kč za osobu. Využijte této příhodné nabídky k obdarování vašich nejbližších, popřípadě si splňte svůj sen. Místo startu je vedle Bikeparku. Bližší informace a objednávky u Agentury Slavonicko tel. 605068546 nebo na E-mail info@slavonicko.cz
Slavonicko na facebooku
Přidáno: 9. ledna 2017
Chcete nejnovější aktuality a informace ze Slavonicka? Zadejte do oblíbených stránek Agentura Slavonicko na Facebooku. Přinášíme nejen nejnovější info, ale i zajímavosti z okolí.
Facebook
Přidáno: 4. května 2013
Facebook - otevřít fotogaleriiVážení přátelé, byla zprovozněna facebooková stránka Agentura Slavonicko . Velice nás potěší, pokud se stanete našimi příznivci a budete touto formou informováni o dění a aktualitách v regionu.
Spuštění webu
Přidáno: 24. března 2013
Dne 24.3.2013 byl spuštěn tento web - Slavonicko.cz. Přejeme všem návštěvníkům, aby se jim na našem webu líbilo a nalezli zde vždy ty správné informace, které hledají.